Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kategorie článkůSmajlík

31
Velká výprava Koudelníku z Kutné Hory a okolí na Smajlíka zacíná práve tady. Zaparkovali jsme pred zákazem vjezdu a šlapeme jasným ránem vstríc smajlíkové výzve. Ac máme sebou veverku, tak rukavice obléká Jazzlinka a presne v 9:47 už logujeme první keš.
30
Ani druhá krabicka nám necinila velké potíže a nález i vyzvednutí v parte Koudelníku bylo bleskové.
29
Prekonat potok, vylézt na modrín a logovat, jak snadné. Jen Pandík z naší koudelnické party podcenil klouzavost terénu a ozval se, jak už je skoro zvykem, charakteristický zvuk padající Pandy :-)).
19
Po zdolání kopecku okolo oplocenky jdeme prímo za šipkou až ke keši. Už ani nevím, kdo z Koudelníku krabicku našel, ale to není duležité, procházka se nám líbí a pocasí klaplo na jednicku.
18
Sám s Magdalenkou bych tady asi mel problémy, ovšem s Koudelníky to byla v podstate brnkacka.
17
Tak tady by se naše parta Koudelníku bez speciální výbavy asi neobešla, nejdrív jsme závideli Loutkárum jejich pripravenost, ale pak jsme si poradili z prírodních zdroju.
16
Prišli jsme sem od c.17 pres bažinu. Stejne jako chumlikovi ani Koudelníkum se dlouho nedarilo, je opravdu dobre schovaná a signál trochu lítá. Naštestí nás bylo osm, takže krabicka neodolala,.
15
Pro dohledání krabicky jsme použili nejmodernejší techniku (foťák na mobilu), takže po dlouhém hledání, kdy ve správné dutine mel ruku asi každý z nás, jsme tu mršku vytáhli na svetlo boží. To bylo radosti. Osmá keš a zatím všechny v pohode.
13
Tak tohle byla jedna z tech jednodušších, za Koudelníky vylezl pro krabicku Kámen.
14
Nejdrív jsme šátrali na druhé strane, pak na správné strane a umístení nás trochu prekvapilo, ale hint vlastne sedí. Když jsme odcházeli, tak jsme potkali kvika a obludky.
11
Další keška z tech jednodušších, jasný hint i slušné zamerení, po zalogování míríme dál.
9
Další stromolezecká, takže zase práce pro našeho koudelnického opicího muže. Ve vetvích je už jako doma a skoro nechce jít po ceste, že to vezme korunami stromu :-)).
10
Parez má porád stejnou výšku jako ve fotohintu, ale trní už ho docista zbavila záplava kaceru. I proto bylo hledání trochu delší. Na nedalekém stupínku mel Mirek Veverkovec svojí rec, ovšem po oslovení soudružky a soudruzi byl zahnán zpet do lesa.
3
Nekterým Koudelníkum už zacínají docházet síly (asi hlad) takže jdu napred a než dorazí na místo je zalogováno. Mužeme tedy pokracovat rovnou dál.
4
Patnáctá keš a zatím ani jedno DNF, to se musí oslavit. Po zalogování tedy vytahujeme svaciny a rum.
1
Cesta z kopce a bleskový nález, zkrátka pohoda.
2
A opet Jazzlinka v akci, jeho síly se zdají být nevycerpatelné.
Odbočka na Jen tak do lesa
Malá odbocka ze Smajlíka, touhle keškou dostal v tracklogu cepicku. Zajímavé místo v lese, chvilku jsem mel dojem, že jsem vbehnul do nejaké manifestace, ty stromy jsou tu opravdu na husto. Svah byl zahrátý od slunce a bylo tu krásne.
6
Od keše Jen tak do lesa je to sem z kopce a pak sice do kopce, ale po ceste. Vodu ze studánky jsem neochutnal a obcerstvil se z vlastních zdroju.
5
Meli jsme tady sraz s Loutkári, kterí šli Smajlíka opacným smerem. Jazzlinka tedy vylezl na strom a cekáme, po chvíli už vidíme skupinu C jak si to pílí pres les. Míša od FM hlásí svuj majlstoun, logujeme, sdelujeme si své zážitky a po malém eventu míríme každý svojí cestou. VSA se s námi nejak zapovídal a Loutkári šli málem domu pešky :-)).
8
Tak tohle byla pohodovka, Smajlíka máme víc než z pulky za sebou a zatím ani jedno DNF.
7
Tady si Leroj pri svém focení lehnul na zem, aby získal co nejlepší úhel, málem to však schytal dobre mírenou šiškou. Obdivovali jsme tady nedalekou borovici, která se vypíná nad nízkými stromky a vypadá jako plavune z prvohor.
12
Naše výprava pokracuje, po relativne delším prechodu je tady další krabicka. Vystoupali jsme od potoka a keška byla po chvíli mezi námi.
25
Cesta sem byla v pohode, ale pak jsme se zasekli v hledání. Parez podle hintu jsme prohlédli dukladne, ale krabicku nenašli. Voláme tedy Loutkárum o nápovedu a zjištujeme, že jsme sice hledali dobre, ale u špatného parezu. Ten ve kterém krabicka je má jinou výšku i tvar.
24
Krabicku jsme s Koudelníky zahlédli hned, ale jak se k ní dostat? Nejdríve jsme zkoušeli podobný postup jako u jedné z predchozích keší, až se Jazzlinka odhodlal a pro krabicku vyšplhal.
26
Jedna z pohodovejších keší, takže nás ani moc nezdržela. Pomalu se blížíme do kritických míst s vymudlenými krabickami.
27
Pekne obtížná krabicka, pro koudelnického lezce Jazzlinku jsme museli vystavet lešení, aby se dostal do míst odkud už šlo šplhat. Naštestí nás bylo dost i materiál se v okolí našel.
23
Tady nás GPS trochu vodila a pres bažinu se nekterým moc nechtelo, nakonec nalezeno v pohode. Pak jsme bránili ostrov šiškami a zahnali druhou skupinu na útek, takže to obcházeli velikým obloukem.
28
Jak je nekde zmínka o kameni, tak je Kámen89 k neudržení a v hledání ostatním Koudelníkum nedal šanci. Potkali jsme tady Sharku se dvema kamarády, kterí nám predali krabicku pro obnovení c.34, kterou kvuli vymudlení nenašli. Taky nás ubezpecili, že bez vybavení bonus nedáme...
20
Petr od Nováku, který šel napred už tady na nás cekal s otevrenou krabickou, takže pohoda. Jen toho trní po ceste bylo opravdu hodne.
21
Další keš kde se zminuje kámen a Kámen89 je jako utržený ze retezu. Nekterí z Koudelníku využili prestávky k obcerstvení.
22
U téhle keše jsme si po chvilce hledání vzpomneli co nám ríkala Sharka o míste obnovení, že jí obnovili kus od plotu. Presto jsme dlouho nemohli najít. Slyšíme hlasy, to prichází celá rodina vcetne psa - tým FabianciBRKP - zdravíme. Trochu se našeho poctu lekli a hledají s námi. Nakonec krabicku vytáhla šuhajíková, to bylo radosti. Ješte nechávám FabianciBRKP zalogovat do logbuku c.34, kterou hodláme obnovit, taky nám potvrdili, že keška tam není.
34
Že je tahle keš vymudlená jsme vedeli predem, proto jsme také vybaveni krabickou od Sharky. Presto jsme hledali na možných místech, ale opravdu nic. Krabicku jsme obnovili dole na kraji lesa, dali jsme jí pod kameny, snad tam vydrží déle než její predchudkyne.
33
Tahle stromolezecká byla pro našeho lezce lahudkou, ani se moc nezadýchal. Predposlední keška Smajlíka, už jsme blízko cíli.
32
A je to tady, poslední keška, Smajlík byl dobyt. Všechny keše se na nás z mapy pekne smejí. Procházka za nádherného pocasí to byla hezká a nekteré keše hodne nárocné. Meli jsme díky obnovovatelum pred námi jediné DNF na posedu, takže jsme jí hned obnovili. Pokud nebudou lidi jezdit až do lesa autem a nechávat po sobe neporádek, tak by Smajlík místním nemel vadit.
Bonus
A máme tady velké finále celého dne. S Loutkári jsme Smajlíka zacali ve stejnou chvíli, ale šli v obráceném smeru, pak jsme se s nimi potkali zhruba v polovine na c.5. Ve chvíli, kdy naše koudelnická grupa dohledávala a obnovovala poslední krabicky už Loutkári drželi siestu a trpelive cekali na výchozích souradnicích bonusu. Spolecný presun ke keši a zacíná se rešit cesta ke keši. Dlužno priznat, že mají s výstupy na stromy vetší zkušenosti, takže jsme se jim do vymýšlení moc nepletli. My zase máme Jazzlinku, kterého jsme nejdrív zdarma povozili na lane a on nám pak odlovil krabicku. Dobrá vec se podarila a spolupráce obou týmu byla vzorová. K tomu jsme meli krásné pocasí, co si tedy prát víc.

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.05 sekund
391,726 návštěv