Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kategorie článkůKouzelný autobus

Bylo, nebylo, jednu sobotu ráno vyráží kouzelný autobus směrem na jih. Veze 4 hodné skřítky - Jirku, Mirka, Davida a Petra. Jirka, jako doveda, může autobus dokonce řídit. Cestou do nedalekých Čechtic přisedá pátý zlobivý trpaslík Michal a pak již autobus vesele jede do Tábora. Tady se naši skřítci brodí kanálem, obdivují most, toulají se po parcích a kolem rybníků ruší z klidu blátotlačky. Cestou z různých skrýší vytahují různé krabičky a něco do nich píší. Pak se ale něco stalo a všichni smutně nasedají do auta. Aha, zlobivý Michal nemá v kouzelné krabičce další informace a tak některé krabičky zůstávají bez zápisu.


Tak si ten krásný červený autobus s dovedou za volantem sype do Českých Budějovic, ale nečekaně zastavuje v Soběslavi. Skřítci vybíhají, chvilku zmateně lezou po hradbách, ale žádnou krabičku již nenašli. Rozhodli se tedy zajet k nějaké další. Jirka doveda tedy běží pro auto a ostatní skřítky vodí David kolem nádraží na koleje a stále dál. Nakonec je nachází Jirka a nakládá zpět do autobusu. Popoveze je ovšem jen kousek, aby se jim nezkrátili nožičky a znovu se vydávají na pochod. Lesem, trávou, vřesem až na stavbu místní silnice, kde chvilku oblézají skruže, koukají do kouzelných krabiček a po menším mumraji jdou zase dál. Jdou až tam, kde je ten most v lese. Tam zase chvilku zevlují, otáčí kameny, prolézají kopřivy a hledají krabičku. Bohužel i tady žádná není, tak se vydávají znovu na cestu ke kouzelnému autobusu, který je doveze až do dalekých Českých Budějovic. V Českých Budějovicích by totiž chtěl žít každý ( teda až na mistra Prácheňského ).


V Budějovicích, hned na kraji, tam, kde je střelnice, konečně nalézají další krabičku. Mají radost, asi se jim moc líbila. Jen kdyby se nesnažili na Davida shodit tem mostek, co pod ním David hledal. Také se jim to hned vrátilo. Další krabičku nenašli a ještě u ní zmokli ! Zlobit se totiž nevyplácí. No a pak už to šlo rychle. Zlobivý Michal přemluvil dobrou vílu a ta mu do kouzelné krabičky poslala, kde hledat některé krabičky, takže znovu bylo co hledat a skřítci byli moc rádi.


Co se ovšem nestalo ! Jirka, ten doveda, zkoušel si zkrátit cestu s autobusem prostředkem louky a představte si, že tam zapadli do bláta. To bylo dopuštění ! Všichni skřítci vyskákali ven a zmateně běhali okolo. Střídavě tlačili, sypali písek, padali do bláta a rozhazovali rukama. Nakonec snad toho nejchytřejšího, co mu říkali pane profesore, napadlo nalámat větve z nedalekého bezu a autobus po nich vyjel ze zrádné bažiny. To bylo, přátelé, radosti. Skřítci se smáli, tleskali a fotili si autobus.


Pak už se jim dařilo náramně. Procházeli se parkem, šplhali po mostech, vozili se autobusem a moc se jim to líbilo. Nakonec ovšem přišel večer a museli všichni domů. Cestou se ještě zastavili pro několik pěkných krabiček, vyložili zlobivého Michala u kouzelné víly ve zVrdech a upalovali do připravených pelíšků.


No a vy koukejte mazat taky, fotky najdete v galerii.

Komentáře

11 #1 Jazzlinka
dne 26. May 2010 20:55:39
Hezky to ten Skřítek karlovský napsal Smile

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.06 sekund
391,712 návštěv