23.09.2017
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 20
Nejnovější člen: Bubenik
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kategorie článků

Madeira a geocaching
Letos na přelomu září a října jsme si splnili sen a po dlouhém plánování jsme se vypravili na týdenní dovolenou na Madeiru. Samozřejmě, bez hledání krabiček už by to nešlo a tak přípravy zahrnovaly i tohle.
Na Madeiře tehdy bylo cca 400 ukrytých krabiček, zvládnout se to ani v plánech nedalo, proto jsme se zaměřili většinou na tradicky a earthky. Předběžné studium listingů ukázalo, že většina počítá se zahraničními kačery, angličtina vede. Některé sice jsou jen v portugalštině, ale zase existují překladače a je to vlastně legrace?.když to tedy čtete doma. V terénu a bez internetu to zase taková psina není.
Poprosila jsem leninku.cz o pq, vypůjčila několik průvodců, Dryják pomohl s mapou do GPS. Po netu jsme si předem půjčili auto. A už nám to letělo.
Ostrov Madeira nás uvítal stylově ? bylo jako v prádelně, horko a vlhko, sotva jsme funěli. Jak to ale šlo, vyrazili jsme od hotelu na nejbližší tradicku a tu se nám taky povedlo, díky fotohintu, zdolat. A tak to šlo vlastně celý týden, jen ty výsledky byly předem dost nejisté, rozhodně jsme se ale o dovolené velice dobře bavili a strašně rychle nám to uteklo, a vlastně se to nedalo stihnout?.za ten týden jsme odlovili asi 40 kousků, což jde, dost jsme jich taky nenašli. Svoje poznatky jsme shrnuli do několika postřehů:

? Madeira je ostrov v Atlantském oceánu. Ostrov značně hornatý, proto 400 m od cache může taky znamenat víc než hodinové šplhání po různých silničkách a výsledek bude i tak nejistý.
? Počasí na Madeiře je různé ? to hezké je většinou jinde, než jsme byli my. Na podzim od cca 500 m nad mořem skoro KAŽDÝ DEN (reálně vynechej skoro) PRŠÍ, MŽÍ A JE MLHA. I tak je tam ovšem krásně, a člověk jen žasne, co vidí?.
? Na Madeiře se dá autobusem jezdit jen omezeně, na kole jsem nikoho neviděla, nejlepší je auto. I tak si nejvíc užijete rychlostní stupeň 1 a 2.
? Madeira má síť nových drahých dálnic, skládajících se většinou z tunelů, kde není signál. Staré malé silničky se zase skládají z prudkého stoupání, klesání a dech beroucích zatáček. Skvěle se fotí, ale zastavit kdekoliv nad propastí je tak trošku riziko?.bavilo mě to.
? Příroda na Madeiře je unikátní, hodně rozmanitá, od oceánu po hory vysoké 1800 m si tam fakt vybere každý. Co nefunguje, je turistické značení ? všechny trasy na ostrově jsou jednou barvou, rozcestníky spíš občas a tam, kde k ničemu nejsou, ukazatelé až těsně u cíle cesty taky moc nepomůžou. Podrobné mapy nikde nevedou, po prvním dni jsme se přestali divit neustále všude doporučovaným trasám jen s horským průvodcem. Normální je, že není značená ani odbočka z hlavní silnice, kdybychom neměli popisy tras v knížce, nechytáme se.
? Ke schovkám samotným: ty jsme si vychutnali fakt nejvíc. Je vidět, že geocaching na Madeiře prožívá boom, lidi baví, krom města jsme skoro neviděli klasické filmovky, naopak hodně nákladných a originálních krabiček i skrýší, mnohdy to byla skoro umělecká díla. Taky poprvé jsem viděla samolepky s TB, různě nalepené na vhodných místech, jako takový bonus pro všímavé. Hodně se používají fotohinty, což zrovna my moc nemusíme, ale pokud ho člověk má k dispozici, dost pomůže. Nenašli jsme zdaleka všechno, ale kromě centra Funchalu, kde zmizelo asi šest krabiček naráz, to byla spíš geoslepota, případně pud sebezáchovy
? Asi nejvíc jsme si paradoxně užili jednu multicache, kterou jsme nenašli ? GC3H7AA Kingdom of the Ents. Nikdy jsem neviděla kouzelnější místo. Vavřínové lesy jsou něco, co se vymyká popisu, to se musí vidět.

Návštěvu Madeiry všem vřele doporučuji, nejen pro kačery opravdu stojí za to! Váleníčko na plážích nečekejte ? pláže skoro nejsou, ale určitě nebudete mít čas toho litovat!
Komentáře
#1 | Dutch Team dne 19. November 2012 11:18:28
Kdybyste chtěli vidět nějaké fotky, najdete je na mém facebookovém profilu, případně můžu zkusit něco dát do fotogalerie?!
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.

287,833 návštěv

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.