Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kategorie článkůCesta za Cecilkou

Náš kamarád Leroj si již několik let přeje urazit s Cecilkou Husí cestu. Rozhodli jsme se tedy se Jirkou od Šuhajíků, Singinem, Jazzlinkou, Pandanem, Mirkem od Veverkovců a mnou, tedy lepší polovinou týmu Novaci_KH, že mu přání na sklonku jeho života splníme.Původní návrh rychlonohého Šuhajíka projít Husí cestu za jeden den jsme jednohlasně zavrhli a sbalili tedy spacáky na nocování pod širákem.

Sobota ráno - vyrážíme, postupně se dostáváme přes několik zastávek na pár keších až na počáteční souřadnice Husí cesty. Zde se naštěstí nachází stánek s občerstvením, takže si dáváme něco k pití. Michal se snaží vypít malé pivo, ale raději do něj hodí vosu, neb mu normálně nechutná.

Cca sobota poledne - znovu vyrážíme. První stage v pořádku nalezena a určen směr dalšího pochodu. Druhá stage - hlásím údaje, pochopitelně špatně a navigace nás směřuje někam 4 km daleko. Chyba je naštěstí záhy odhalena a přepočítané souřadnice se zdají býti v pořádku. Vydáváme se na cestu. Zatím vše probíhá jak má, jen v sandálech to na pískovci trochu klouže. Příchod na souřadnice odhalil, že nejsme na cestě sami. Před námi jsou další kačeři. Snad je doženeme. Překvapení na místě stage - super nocleh, ale je ještě brzo. Singin, Jirka a Michal se vydávají pro indicie, Leroj dělá umění a my s Mirkem jen tak zevlujeme. Michal si spletl cestu a namísto průrvou leze kolmo nahoru, shazujeme ho dobře mířenou šiškou a kupodivu si dal říct.

Sobota hluboko po poledni. Míříme dál na další stage. Batohy jsou čím dále těžší a teplo stále větší. Dorazili jsme na Vlhošť a lovíme místní tradičku. A teď stage. Kopec zkrápí pot řinoucí se z kačeřích čel i jiných částí našich pomalu již zbědovanýc h těl, zkrátka vězeňské počasí. Následující stage má být studánka, takže hurá na ní.

Sobota podvečer - po cca 2 kilometrovém pochodu končíme na polní cestě uprostřed kopřiv. Obě navigace ukazují, že jdeme správně. Kontrola mozkového výpočetní jednotky odhaluje chybu. Jsme zhruba 1,5 kilometru mimo směr. Přepočteno, zaměřeno a správně zadáno do přístrojů. Konec bloudění ! Nezhyneme ! Konečně se dostáváme ke studánce. Jirka s Michalem vybíhají na kopec pro indicie. Ostatní dávají oddych a slivovici pod kopcem. Voda je pitelná a vynikající. Následuje kontaminace vodního toku Lerojem.

Sobota téměř večer. Nový výpočet, nová stage, snad již v pořádku. Synchronizace navigací probíhá po 5 metrech, aby se předešlo případným ztrátám sil. Procházíme peklem. Nejhorší kopec dne zvesela absorbuje zbytky našich sil. Dále kolem kostelíka na tisícák. Skrýš odhalena a další souřadnice již téměř ve vzdálenosti 4km sráží tým koudelníků na kolena. Rozhodujeme se dojít zpět k občerstvení (cca 2 km) a ráno se přesunout autem blíže. Naštěstí Pandík nachází Vlčí doupě, tedy skautský camp pod skalou. V tu chvíli se skalní převis 2+1 (jedna ložnice vystlaná listím, další ložnice 5 metrů výše bez výstelky a ohniště) jeví jako čtyřhvězdičkový hotel. Začíná veselí. Jirka navrhuje, že by mohl někdo skočit pro pivo. Všichni s radostí přijímají Jirkův návrh a on může vyrazit. Sice mu to trvá trochu déle, nežli jsme předpokládali, ale i tak mu patří obrovský dík.

Sobota večer, noc a neděle časné ráno !!CENSORED!! jediné co prozradím je, že se ozývalo vytí vlků a řev medvěda.

Neděle ráno - vyrážíme k autům, nabíráme směr poslední stage. Kopec se sklonem60 stupňů vybíháme po čtyřech. Jít sem včera a s krosnama na zádech, asi by tento článek neměl kdo napsat. Hledáme krabičku, Jirka přehazuje hint a keš, která by měla být pod křivou břízou nacházíme pod rovnou borovicí a vyrážíme dále na finálku.

Neděle kolem poledne - dorážíme na finálové souřadnice. Teda skoro, protože jsou cca 5 metrů od kraje skály. Nakonec vše dobře dopadlo. Jirka od Šuhajíků, Singin a Jazzlinka nalézají keš. My mladší jsme se k nim přidali a slezli dolů, abychom se zalogovali. Leroje a Mirka jsme zapsali.

Husí cesta byla úspěšně zdolána. Následuje již jen návrat k autům a odlov jedné mysterky po cestě.

Pokud to mohu zhodnotit, tak za všechny doporučujeme tuto cestu všem kačerům a zároveň doporučujeme rozdělit si cestu na dva dny. Bylo to vynikající, moc jsme si to užili

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.03 sekund
506,575 návštěv